COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Tahiri: Nëse nuk lejohen ahengjet do ta organizojë ‘Darkën e Gurbetqarëve’ në Ferizaj

news image

Këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri, ka publikuar një fotografi me familjen e tij teksa shihen se po kalojnë ditë të mira në plazhin e Durrësit.

Tahiri ka publikuar një fotografi me një mbishkrim i cili ka thënë se edhe nëse nuk do të hiqen masat për organizimin e agjengjeve familjare, ai prap do të organizojë ‘Darkën e Gurbetëqarve’, në Ferizaj.

“Të dashur shqiptarë dhe ju nga Diaspora!Gurbetqarë të dashur uroj të jeni shëndosh e mirë dhe do të vini shëndosh e mirë në Kosovë. Edhe nëse do ti heqin masat edhe nëse nuk do ti heqin për ndalimin e ahengjeve familjare e mbremjeve ku pa muzik nuk ka jetë!Unë dhe ne, prap do ta organizojmë DARKËN E GURBETQARIT në Ferizaj. Kosovë e Shqipërisë, si shenjë rrespekti për shpirtin e juj që dhuroni dhe bëni shumë pêr atdhe. Tani është viti i 7-të që organizoj atë mbremje. Me familjen dhe femijet po bejmë planet më të mira se si do të ju japim ngrohtësi në atë natë. Me dashuri përgjithmonë, Labi –FKSH”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Të dashur shqiptarë dhe ju nga Diaspora! Gurbetqarë të dashur uroj të jeni shëndosh e mirë dhe do të vini shëndosh e…

Gepostet von Labinot Tahiri am Samstag, 6. Juni 2020

Ndërsa përmes rrjetit social, Instagram, ka thënë se në Shqipëri paska jetë dhe nuk ka bllokim të jetës së qytetarëve.

“Këtu nuk paska bllokim të jetës së qytetarëve! E gjithë Shqipnia qenka HAPPY. Ishalla po behet mirë edhe në Kosovë, se shumë ja humbën lezetin jetës së qytarëve! Kush si vet si janë e si i kanê hallet e tyre dhe si do ta bëjnë jetën ne te ardhmen. Ishalla pombushemi ndonjehere mend si popull” ka shkruar Labi. /Gazeta Sinjali/.


Shpërndaje artikullin