image Sporti në zi: Vdes në moshën 35-vjeçare futbollisti i njohur - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

72500

Të shëruar

61685

Të vdekur

1.640

Sporti në zi: Vdes në moshën 35-vjeçare futbollisti i njohur

news image

Në moshën 35-vjeçare futbollisti i njohur ka ndërruar jetë.

Ish-sulmuesi i Sheffield United, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare.

Shelton ka ndërruar jetë në Jamaica, në vendin e tij të lindjes në moshën 35 vjeçare, ai kishte luajtur për skuadrën e njohur angleze, Sheffield United, dhe së fundmi kishte luajtur për skuadrën Harbour View FC, në vendlindje.

Shelton ishte diagnostifikuar me sëmundjen “ALS” në vitin 2018, sëmundje e cila i mori jetën.

Ai u transferua në Sheffield United, dhe bëri debutimin e tij për klubin kundër Manchester United në “Old Trafford” në prill të vitit 2007.

/Sporti në Sinjali/


Shpërndaje artikullin