COVID-19

Të infektuar

1038

Të shëruar

791

Të vdekur

30

Donacion/ Skuadra amerikane dhuron mbi një milion maska për punëtorët shëndetësor

news image

Skuadra e futbollit amerikan, New England Patriots po sjellë nga Kina 1 milion e 200 mijë maska.

Këto do t’i shpërndajnë falas për stafin mjekësor në Massachusetts, transmeton Gazeta Sinjali.

Skuadres amerikane ky donacion i ka kushtuar rreth 2 milionë euro dhe maskat janë të llojit N95.

Përveç këtij donacioni, skuadra amerikane planifikon që ende ta vazhdoj me donacione gjatë kësaj kohe të pandemisë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin