image Si iu mbijetoi pesë tentativave për vrasje Vladimir Putin? - Sinjali

Si iu mbijetoi pesë tentativave për vrasje Vladimir Putin?

news image

Presidenti rus Vladimir Putin thuhet se i ka mbijetuar pesë tentativave për vrasje dhe tani është aq i frikësuar për jetën e tij sa është rrethuar me një ekip elitar snajperësh, transmeton GazetaSinjali.

Përpjekja më e fundit mendohet të ketë ndodhur në fillimin e pushtimit rus të Ukrainës, megjithëse detajet po dalin vetëm tani.

Shefi i Inteligjencës së Mbrojtjes së Ukrainës Kyrylo Budanov tha se kishte pasur një “përpjekje të pasuksesshme” për të vrarë Presidentin.

Budanov i tha Ukrainian Pravda: “Putin u vra”.

“Ai madje u sulmua në radhën e, siç thonë ata, përfaqësuesve të Kaukazit jo shumë kohë më parë.

“Ky është informacion jo publik. Përpjekje absolutisht e pasuksesshme, por me të vërtetë ndodhi… Ishte rreth 2 muaj më parë.”

“Edhe një herë dështoi. Nuk ka asnjë publicitet për këtë ngjarje, por ka ndodhur”.

Nuk ishte e qartë se kush qëndron prapa sulmit të supozuar apo ku ndodhi.

Thuhet se Putini tani është aq i frikësuar nga një tjetër tentativë për jetën e tij, saqë është rrethuar me snajperë dhe mendohet se ka udhëtuar kudo me ta.

Snajperistët kanë një punë shumë të rëndësishme që është të lokalizojnë gjuajtësit e tjerë dhe t’i “heqin jashtë” përpara se të kenë mundësinë për të tërhequr këmbëzën mbi Putin.

Presidenti rus thuhet se është fiksuar pas idesë se dikush do ta marrë atë, gjë që e bën atë të kërkojë mbrojtje në bunkerin e tij të izoluar.

Ushtria e miqve të Putinit të punësuar për ta mbrojtur atë janë të vetmet që lejohen mjaft afër, pasi ai është i fiksuar pas komploteve të vrasjes.

Despoti mosbesues madje punëson një ekip njerëzish për të shijuar ushqimin e tij para se ta hajë, i bindur se mund të helmohej.

Duket se diktatori rus po bëhet gjithnjë e më shumë paranojak në prapaskenë, nga frika se dikush në shenjtëroren e tij të brendshme mund ta helmojë atë.

Kishte thashetheme se ish-spiuni i KGB-së madje kishte porositur doreza speciale për të mbrojtur lëkurën e tij nga ekspozimi i mundshëm ndaj substancave vrasëse.

Edhe noti i tij i përditshëm në mëngjes nuk është më i shenjtë, pasi ai teston ujin disa herë në ditë për të kontrolluar për nivele të dyshimta kimike.

Ndërsa ai i afrohet moshës 70 vjeç dhe thashethemet për rënien e shëndetit të tij po qarkullojnë, kuptohet që gjeneralët e besuar të Presidentit rus e shohin tani atë si të paaftë dhe poshtërues.

Sipas raportimeve, tirani shoqërohet vazhdimisht nga një legjion mjekësh teksa lufton me sëmundjen e tij misterioze.

Frika e Putinit mund të jetë e bazuar mirë, pasi ka pasur të paktën katër tentativa të mëparshme për humbjen e jetës së tij.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin