COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Shqipëria publikon bilancin ditor të koronavirusit, harta zgjerohet me 4 qytete

news image

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se 23 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit.

Nga këta, 12 raste janë regjistruar në Tiranë, 6 në Mat, 4 në Lushnje dhe 1 në Durrës, transmeton Gazeta Sinjali.

Deri tani në Shqipëri janë testuar 15 mijë e 595 persona, prej tyre pozitiv kanë rezultuar 1 mijë e 99 raste. Numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 851, i të vdekurve në 33, ndërsa raste aktive kanë mbetur edhe 215./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: