image Shefi i zyrës së BE-së: Inkurajova PDK-në të jetë opozitë konstruktive - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Shefi i zyrës së BE-së: Inkurajova PDK-në të jetë opozitë konstruktive

news image

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog ka zhvilluar një takim me U.D të kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhajn, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç bëhet e ditur përmes një njoftimi, ai ka inkurajuar PDK-në të jetë opozitë konstruktive.

“Ambasadori i BE-së në Kosovë u takua me Enver Hoxhajn, diskutuan zgjedhjet e fundit dhe punën e rëndësishme përpara për Kosovën. Ai inkurajoi PDK-në të jetë opozitë konstruktive për të cilën ka nevojë Kosova”, thuhet në njoftimin e Zyrës së BE-së. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin