COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Politikë/ Presidenti Thaçi deklarohet pasi SHBA-ja ndau 500 mijë dollarë për Kosovën

news image

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur mirënjohës për ndihmën prej 500 mijë dollarësh nga SHBA-ja për luftën kundër Covid-19.

Për miqësinë me SHBA-në presidenti thotë se “është e përhershme dhe e palëkundshme”, transmeton Gazeta Sinjali.

Postimi i tij i plotë:

Mirënjohës ndaj SHBA-së për ndihmën shtesë prej gjysmë milioni dollarësh për ta luftuar pandeminë. Miqësia jonë është e përhershme dhe e palëkundshme. Së bashku mund ta mposhtim pandeminë! HTH. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin