image Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino mbërrin në Tiranë, viziton stadiumin "Air Albania"
[wp-story id="814678"]

Futboll

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino mbërrin në Tiranë, viziton stadiumin “Air Albania”

news image

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe delegacioni që e shoqëron mbërriti sot në Tiranë ku u prit nga Presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Ai zhvilloi një tur në stadiumin “Air Albania” ku u njoh nga afër me kryeveprën e infrastrukturës sportive shqiptare dhe më pas u prit në takim nga Kryeministri Edi Rama.

Në orën 18:00 Presidenti Infantino do të marrë pjesë në eventin festiv që do të organizohet në “Shtëpinë e Futbollit” me rastin e inaugurimit të kompleksit sportiv.

/GazetaSinjaliSport/