COVID-19

Të infektuar

1070

Të shëruar

841

Të vdekur

30

Siguri/ Dje 4 persona nuk respektuan masat e qeverisë, qytetet ku nuk kishte asnjë arrestim

news image

Policia e Kosovës arrestoi vetëm 4 persona gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Sinjali.

Të njëjtit nuk kanë respektuar vendimin e qeverisë për kufizim të lëvizjes.

Në Prizren policia arrestoi 2 persona, 1 në Pejë dhe 1 në Mitrovicë.

Prishtina, Gjilani, Ferizaj, Gjakova e Mitrovica Veriore ishin komunat më të disiplinuara.

Atje nuk u ndalua e arrestua asnjë person për mosrespektim të masave kundër përhapjes së koronavirusit.

Më poshtë, statistikat e publikuara nga Policia. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin