COVID-19

Të infektuar

9688

Të shëruar

5480

Të vdekur

300

Futboll/ Pochettino zgjedh tre futbollistët më të mirë të Premierligës

news image

Nuk kemi dëgjuar shumë nga Mauricio Pochettino pasi ai u shkarkua nga Tottenham në nëntor.

Vetëm disa muaj pasi çoi Spurs në finale të Ligës së Kampionëve, argjentinasi u zëvendësua nga Jose Mourinho me projektin e tij duke treguar shenja të trazirave në stadiumin Tottenham Hotspur.

Javën e fundit, ai u bë shumë aktiv nëpër media duke dhënë intervista për media të ndryshme.

Një nga shumë pyetjet që iu bë Pochettino ishte të emërojë tre lojtarët me të mirë në Premier League tani. Ai nuk lejohej të emëronte një nga ish-lojtarët e tij të Spurs.

Ai shkoi së pari për Kevin de Bruyne, pastaj bashkëkombasin Sergio Aguero dhe në fund zgjodhi Roberto Firminon./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin