image Po kërkohej për vjedhje të shërbimeve komunale, prishtinasi kapet në kufi duke tentuar të ikë nga Kosova - Sinjali

Po kërkohej për vjedhje të shërbimeve komunale, prishtinasi kapet në kufi duke tentuar të ikë nga Kosova

news image

Një person është arrestuar sot në pikë kalimin kufitar në Han të Elezit, teksa po tentonte të dilte jashtë territorit të Kosovës, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se personi i arrestuar u kap pasi rezultoi se ndaj tij është lëshuar urdhër arrest nga Gjykata Themelore në Prishtinë, pasi kishte kryer veprën penale ‘Vjedhje e shërbimeve komunale’.

Posa u arrestua, i dyshuari është dërguar në stacion policor në Prishtinë dhe të njëjtit i është sekuestruar dokumenti identifikues dhe është urdhëruar që të paraqitet në Gjykatë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin