image Për 24 orë, 142 pacientë shërohen nga koronavirusi - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15063

Të shëruar

12570

Të vdekur

613

Për 24 orë, 142 pacientë shërohen nga koronavirusi

news image

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 142 pacientë që ishin të infektuar me koronavirus, raporton Gazeta Sinjali.

Në total, numri i të shëruarve deri tani ka shkuar në 5 mijë e 944.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit janë konfirmuar 188 raste të reja dhe 12 viktima.

Numri total i rasteve pozitive është 10.247 raste nga 40.646 persona të dyshimtë me virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 327 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: