image Pas Kosovës, Stoltenberg shkon në Serbi

Rajon

Pas Kosovës, Stoltenberg shkon në Serbi

news image

Pas Kosovës, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shkuar në Serbi për vizitë.

Ai sonte është pritur nga ministri i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit, shkruan Tanjug.

Stoltenberg në Kosovë u takua me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Sekretari i Stoltenberg, ka deklaruar pas takimit me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, se sulmi i 24-shtatorit ishte një shenjë që konfliktet mund të rikthehen në Ballkanin Perëndimor.

/GazetaSinjali/