image Pamje nga tërmeti që goditi Greqinë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

39596

Të shëruar

25001

Të vdekur

1016

Pamje nga tërmeti që goditi Greqinë

news image

Një tërmet i fuqishëm më herët është regjistruar në Greqi dhe epiqendra e tij ishte në detin Egje, me magnitudë 6.5 e shkallës rihter.

Pamjet më poshtë janë nga ishulli grek Samos dhe siç duket deti ka dalë në tokë.

Gjithashtu, shihen edhe ndërtesat e shkatërruara dhe të përmbytura, ndërsa në zonë pati edhe cunami. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: