image Nuk e mbajnë këmbët gjatë matjes së peshës, anulohet ballafaqimi në UFC - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Nuk e mbajnë këmbët gjatë matjes së peshës, anulohet ballafaqimi në UFC

news image

Lufta e UFC në mes të Ryan Benoit dhe Zaruko Adashev është anuluar për shkak të një ngjarje që ndodhi mbrëmë gjatë peshimit zyrtar 24 orë para ndeshjes së planifikuar për sonte në Las Vegas.

Benoit u shfaq në një gjendje të dëshpëruar pasi që mezi qëndronte në këmbë.

Ryan Benoit (@BabyfaceBenoit) unable to stand long enough to get weighed in. Off to see the doctor #UFCVegas26 pic.twitter.com/61mZpGqsG8

— Amy Kaplan (@PhotoAmy33) May 7, 2021

Ai u dërgua për një ekzaminim mjekësor dhe anuloi luftën e tij me Adas.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin