image Një i vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit

Shëndetësi

Një i vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit

news image

Një pacient i infektuar me koronavirus ka humbur jetën në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar edhe 860 raste të reja pozitive, raporton Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se sot janë shëruar 1 mijë e 155 qytetarë.

Raste aktive aktualisht janë 6 mijë e 925./GazetaSinjali/