image Një kosovar favorit për ta fituar “Eurovisionin” - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

106.914

Të shëruar

99.628

Të vdekur

2.225

Një kosovar favorit për ta fituar “Eurovisionin”

news image

Fitues i festivalit evropian të këngës këtë vit mund të jetë një kosovar. Të paktën kështu është favorizuar nga bastet kënga “Tout l’Univers” e Gjon Muharremaj i njohur si Gjon’s Tears i cili e përfaqëson Zvicrën, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas basteve gjasat më të mëdha për ta fituar “Eurovision” i ka Zvicra.

“Eurovisioni” do të mbahet më 2021 dhe si zakonisht do të ketë dy gjysmëfinale dhe finalen e madhe.

Netët gjysmëfinale do të mbahen më 18 dhe 20 maj, kurse finalja më 22 maj, ku edhe do të shpallet fituesi.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin