image Ngjarjet në veri, Sveçla mban konferencë për media - Sinjali

Ngjarjet në veri, Sveçla mban konferencë për media

news image

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, do të mbajë konferencë për media, nga ora 16:00.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Zyra e Kryeministrit.

Kujtojmë se gjatë këtij aksioni të zhvilluar në rajonet e Prishtinës, Pejës, Mitrovicës së Jugut dhe Mitrovicës së Veriut,  janë arrestuar tetë persona si dhe janë lënduar gjashtë policë.

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim edhe pesë persona të tjerë.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: