image Kabineti qeveritar mblidhet në ora 10:00 - Sinjali

Kabineti qeveritar mblidhet në ora 10:00

news image

Anëtarët e kabinetit qeveritar të Kosovës, do të mbledhen sot në ora 10:00.

Pasiqë kryeministri Kurti ndodhet në vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mbledhja do të kryesohet nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi.

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës së Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi”, njoftoi qeveria përmes një komunikate.

Në këtë mbledhje, anëtarët e kabinetit qeveritar pritet të miratojnë disa vendime.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: