image Në Maqedoni të Veriut pritet të bëhet transplantimi i katërt i zemrës - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Në Maqedoni të Veriut pritet të bëhet transplantimi i katërt i zemrës

news image

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe bëri të ditur se kanë nisur përgatitjet për transplantimin e katërt të zemrës, transmeton Gazeta Sinjali.

“Fillojmë me përgatitjet për transplantimin e katërt të zemrës. Ekipi është i përgatitur dhe i motivuar si gjithmonë”, shkruan Filipçe.

Për herë të parë në Maqedoni transplantimi i zemrës ndodhi gjatë vitit të kaluar. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin