image Në Ditën e Presidentit, Osmani kujton Rugovën - Sinjali

Në Ditën e Presidentit, Osmani kujton Rugovën

news image

Presidentja Vjosa Osmani, mëngjesin e sotëm ka nderuar ish presidentin Ibrahim Rugova.

“Në Ditën e Presidentit nderuam arkitektin e shtetit të pavarur të Kosovës, nismëtarin e jetës demokratike e të angazhimit plural politik, presidentin historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugovën”, ka shkruar Osmani.

“Në ditën e tij, të vendosur prej vetë atij, si shenjë përkujtimi e përjetësimi të zgjedhjeve të para demokratike në Republikën e shpallur të Kosovës, më 24 maj 1992, e nderuam presidentin Rugova për vizionin e tij, e rikujtuam madhështinë e veprës së tij dhe e ritheksuam peshën e tij në jetën tonë politike”, thekson presidentja.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin