COVID-19

Të infektuar

1147

Të shëruar

874

Të vdekur

30

Parashikimi/ Moti, temperatura deri në 20 gradë

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe i qetë.

Sipas komunikatës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius.

“Indeksi UV mbetet i lartë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes”, thuhet në njoftim. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: