image Moti sot në Kosovë - Sinjali

Moti sot në Kosovë

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se si do të mbajë moti sot, shkruan Gazeta Sinjali.

Dita e shtunë parashihet kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: