COVID-19

Të infektuar

170

Të sheruar

24

Të vdekur

4

Parashikimi/ Moti në Kosovë

news image

Ditëve në vijim mot kryesisht i vranët, kohëpaskohe me reshje lokale shiu. Temperaturat në rritje.

Cilësia e ajrit do të luhatet përreth vlerave mesatare, e nga dita e premte kohëpaskohe do të kaloj edhe në vlera të pashëndetshme.

26.03 – Kryesisht vranët. Në mbrëmje riga lokale shiu.
27.03 – Kryesisht vranët. Kohëpaskohe me mundësi për reshje të dobëta shiu. Në vise malore borë.
28.03-29.03 – Të shtunën kryesisht vranët, vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Ditën e diel kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Priten edhe reshje lokale shiu.
30.03 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu.
Temperaturat do të shënojnë rritje graduale rreth vlerave mesatare. Temperaturat minimale do të luhaten nga -1C deri në 4C, ndërsa maksimalet nga 8C deri në 14C.
Do të fryej erë mesatare kryesisht nga verilindja 3-8m/s.
Shtypja atmosferike do të zbres përreth vlerave normale.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: