image Milani merr një lajm pozitiv përpara sfidës ndaj Atalantas - Sinjali

Milani merr një lajm pozitiv përpara sfidës ndaj Atalantas

news image

Milani ka marrë një lajm të mirë përpara sfidës së ardhshme ndaj Atalantas.

Sandro Tonali thuhet se përfundoi të gjithë seancën e sotme stërvitore të skuadrës pas dëmtimit të tij të fundit.

Mesfushori 22-vjeçar italian pësoi një dëmtim muskulor gjatë një miqësore para-sezonale kundër Vicenzas, një çështje që e detyroi atë të humbasë ndeshjen hapëse të sezonit të kuqezinjve kundër Udineses. Tonali është një figurë kyçe në skuadrën e Piolit dhe klubi fillimisht kishte frikë se ai mund të kishte munguar deri në një muaj.

Siç theksoi Gianluca Di Marzio, Tonali është rikthyer sot në seancën stërvitore të skuadrës në Milanello, duke marrë pjesë në gjithçka përveç ndeshjes finale. Rikthimi i tij sugjeron se ai do të jetë mjaftueshëm i aftë për t’u bashkuar me skuadrën për ndeshjen e tyre kundër Atalantës të dielën, megjithëse nuk ka gjasa të fillojë.

Pioli filloi një dyshe të ankoruar mesfushës Rade Krunic dhe Ismael Bennacer në fitoren 4-2 ndaj Udineses dhe ai mund të rikthehet në këtë formacion për ndeshjen e ardhshme, duke i lejuar Tonalit të vazhdojë rehatshëm rikuperimin e tij.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin