image Mediumi i famshëm italian zgjedh 11-shen më të mirë të sezonit në Serie A, dominohet nga Milani - Sinjali

Mediumi i famshëm italian zgjedh 11-shen më të mirë të sezonit në Serie A, dominohet nga Milani

news image

Mediumi italian “Football Italia” ka përzgjedhur skuadrën më të mirë për sezonin 2021-22, duke zgjedhur gjithashtu futbollistin dhe trajnerin e sezonit.

Milani fitoi titullin e tyre të parë në 11 vjet dhe të 19-të në historinë e klubit dhe shumë yje kuqezi janë pjesë e ekipit të sezonit të ‘Football Italia’ për 2021-22.

Mike Maignan, Fikayo Tomori, Theo Hernandez, Sandro Tonali dhe Rafael Leao kanë bërë ekipin e sezonit.

Leao dhe Stefano Pioli janë emëruar përkatësisht Lojtari i Sezonit dhe Trajneri i Sezonit.

Lazio ka dy lojtarë në ekipin e sezonit Football Italia: golashënuesi më i mirë Ciro Immobile dhe Sergej Milinkovic-Savic, të cilët kontribuan në 22 gola të Serie A këtë sezon, më shumë se çdo mesfushor tjetër në ligë.

Ivan Perisic i Interit, Domenico Berardi (Sassuolo), Giovanni Di Lorenzo (Napoli) dhe Gleison Bremer (Torino) plotësojnë formacionin ideal për sezonin 2021-2022.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: