image Mbi 45 aksidente për 24 orë në Kosovë, një përfundon me fatalitet - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

14882

Të shëruar

12188

Të vdekur

607

Mbi 45 aksidente për 24 orë në Kosovë, një përfundon me fatalitet

news image

Dje në vendin tonë kanë ndodhur 46 aksidente trafiku, prej tyre 1 ka përfunduar me fatalitet, ku ka mbetur i vdekur një person në Lipjan. Ndërsa, 15 kanë përfunduar me persona të lënduar, shkruan Gazeta Sinjali.

Policia njofton se për shkelësit e rregullave të trafikut janë shqiptuar 1 mijë e 220 gjoba.

Po ashtu, policia njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 33 persona, prej të cilëve 18 janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajtje të dënimit./Gazeta Sinjali/
Shpërndaje artikullin