image Lyrical Son kujton i emocionuar luftën në Kosovë: Për ne ushtarët e UÇK-së ishin superheronj - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

41299

Të shëruar

26453

Të vdekur

1062

Lyrical Son kujton i emocionuar luftën në Kosovë: Për ne ushtarët e UÇK-së ishin superheronj

news image

Reperi i njohur kosovar, Lyrical Son është një ndër artistat e shumtë që e kanë përkrahur luftën e UÇK-së, shkruan Gazeta Sinjali.

I emocionuar, Lyrical Son e kujtoi kohën e luftës në Kosovë kur ai ishte i ri, ku edhe tha që ushtarët e UÇK-së për të ishin superheronj.

“Ne ishim të rinj, thjesht donim të shkolloheshim, të shihnim policë që flisnin shqip, donim jetë në shtetin tone ku flitet dhe veprohet shqip”.

“Për tri shkronja të arta, UÇK, ka qenë diçka për ne si ata filmat me Supermanin dhe Batmanin. I kemi parë si heronj, si shpëtimtarë”, u shpreh reperi. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin