image Liverpooli e demolon Arsenalin, duke iu rikthyer fitoreve - Sinjali

Liverpooli e demolon Arsenalin, duke iu rikthyer fitoreve

news image

Liverpooli u takua me Arsenali në derbin e javës së 12-të në Premierligës, shkruan Sinjali Sport.

‘The Reds’ mposhtë ‘Gunners’ me rezultat të thellë 4-0 në ‘Anfield Road’.

Katër sulmuesit, Mane, Jota, Salah dhe Minamino nga një herë realizuan për deklasimin e londinezëve.

Liverpooli iu rikthye fitoreve pas humbjes xhiron e kaluar nga West Hami, kurse Topçinjtë pësojnë  disfatë pas tri fitoreve rresht.

Të kuqtë janë në pozitën e dytë me 25 pikë, derisa ‘Gunners’ me 20 pikë janë në vendin e pestë.  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: