image Kumbulla i emocionuar për finalen që do të mbahet në Tiranë: Për shqiptarët kjo është një mundësi - Sinjali

Kumbulla i emocionuar për finalen që do të mbahet në Tiranë: Për shqiptarët kjo është një mundësi

news image

Mbrojtësi i Romës, Marash Kumbulla, pranon se ka shumë emocione mes lojtarëve për finalen e Ligës së Konferencës së Evropës të javës së ardhshme.

Roma do të takohet me Feyenoord në Tiranë për finalen.

Kumbulla ka shkruar për Il Corriere dello Sport: Për mua që kam lindur në Itali në një familje shqiptare ishte si një shenjë fati. Fatmirësisht ëndrrat bëhen realitet. Dhe tani do të na mbetet neve ta përfundojmë punën duke mposhtur Feyenoord, edhe nëse e dimë që nuk do të jetë e lehtë.

“Për shqiptarët kjo finale është një mundësi. Dhe e di me siguri që pritja e tyre do të jetë shembullore. Me italianët ata kanë krijuar një lidhje shumë solide.

“Në Tiranë, përveç tifozëve të Feyenoord-it që do të mbështesin me të drejtë ekipin e tyre, do të kemi në krah një pjesë të mirë të publikut, madje edhe Premier Liga jonë është e dashuruar me Mourinhon.

“Të luaj? Do të ishte mirë, do të isha gënjeshtar nëse do të thosha se nuk shpresoj ta luaj këtë lojë, të paktën për disa minuta. Por vendimi përfundimtar është në dorën e trajnerit dhe neve na takon të respektojmë gjithmonë atë“, ka deklaruar Kumbulla.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin