image Kosova ende pa qeveri, rreth 200 mijë euro paga për deputetët - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15333

Të shëruar

12987

Të vdekur

616

Ekonomi/ Kosova ende pa qeveri, rreth 200 mijë euro paga për deputetët

news image

Rreth 200 mijë euro do t’i kushtojnë buxhetit të Kosovës pagat bazë të deputetëve të legjislaturës së shtatë të Kuvendit, pavarësisht se ky institucion nuk është duke punuar.

Kanë kaluar 105 ditë që nga dita e zgjedhjeve por ende nuk është arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike kanë dështuar të arrijnë marrëveshje edhe më shumë se tre muaj prej se kanë përfunduar zgjedhjet. / Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin