COVID-19

Të infektuar

10988

Të shëruar

6616

Të vdekur

373

Koronavirusi ia merr jetën ish-zyrtarit të Gjykatës Kushtetuese

news image

Shefqet Berisha që dikur kryesonte Departamentin për Burime Njerëzore në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjalin.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook kolegu i tij, Bashkim Përçuku.

“Sot morëm lajmin e hidhur për vdekjen e kolegut tonë të dashur Shefqet Berisha (nga virusi Covid19). I shprehim ngushllime familjes, kolegëve dhe shoqërisë, duke e përkujtuar përgjithmonë, si intelektual, profesionist, vizionar, i pa lodhshëm, i buzëqeshur, të gjitha…”,, ka shkruar Përçuku.

Sot morëm lajmin e hidhur për vdekjen e kolegut tonë të dashur Shefqet Berisha (nga virusi Covid19). I shprehim…

Gepostet von Bashkim Perçuku am Freitag, 31. Juli 2020

Gazeta Sinjali ka raportuar se sot gjatë ditës kanë vdekur edhe dy pacientë me koronavirus sot në Kosovë. Një ka ndërruar jetë në Spitalin e Gjilanit dhe një tjetër në Spitalin e Gjakovës./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin