image Kongresi arrin votat për shkarkimin e Trumpit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

55.135

Të shëruar

48.572

Të vdekur

1.399

Kongresi arrin votat për shkarkimin e Trumpit

news image

Donald Trump bëhet presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim, shkruan Gazeta Sinjali.

Trump akuzohet për nxitje të kryengritjes në protestat e dhunshme në kongres.

Demokratët kanë kaluar pragun për vota të mjaftueshme për të hequr dorë nga posti Presidentin Donald Trump.

Numërimi po vazhdon, megjithatë, këtu është ndarja e deritanishme: 221 vota pro demokratike dhe 10 vota pro republikane.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: