COVID-19

Të infektuar

3356

Të shëruar

1874

Të vdekur

66

Konfirmohen 36 raste të reja me koronavirus, shkon në 1 mijë e 194 numri i të infektuarve

news image

Janë konfirmuar edhe 36 raste të reja me koronavirus në vend, shkruan Gazeta Sinjali.

Këtë e bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, përmes një njoftimi në Facebook.

“Sot më 06 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 201 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 36 raste.”, njofton IKSHPK./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: