COVID-19

Të infektuar

1052

Të shëruar

820

Të vdekur

30

Konfirmohen 21 raste të reja me koronavirus

news image

Janë regjistruar edhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një njoftimi në Facebook.

“Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 21 raste”, njofton IKSHPK./Gazeta Sinjali/

NJËZET E NJË RASTE ME COVID-19 DHE DHJETË TË SHËRUAR!Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Freitag, 22. Mai 2020


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: