COVID-19

Të infektuar

11130

Të shëruar

6817

Të vdekur

381

Konfirmohen 138 raste të reja me koronavirus dhe 7 viktima në Maqedoninë e Veriut

news image

Në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 138 raste të reja me koronavirus brenda 24 ore, shkruan Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 7 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, ndërsa 144 pacientë janë shëruar.

Rastet e reja vijnë nga: Shkup-47, Kumanovë-17, Dibër-10, Shtip-16, Prilep-2, Ttetovë-2, Veles-5, Manastir-5, Ohër-2, Kavadarc-1, Gostivar-10, Kriva Pallankë-1, Koçan-5, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-6, Vinicë-2, Kratovë-1, Kërçovë-3 dhe Resnjë-1. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin