COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Kjo javë më e vështirë për ShBA-në, 711 viktima në 24 orë si pasojë e COVID-19

news image

ShBA pritet që të përballet me javën më të vështirë për shkak të përhapjes së pandemisë së COVID-19.

Autoritetet e disa shteteve si New York, New Jersey dhe Detroit shprehen se gjatë kësaj jave do të ketë një rritje të ndjeshme të numri të të prekurve dhe viktimave në ShBA.

Vetëm 24 orët e fundit janë regjitruar 711 viktima të tjera duke e çuar numrin total në 10,327.

Ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 349,885

Edhe numri i pacientëve të shëruar është rritur me 19,219 persona që kanë lënë spitalet.

New Yorku mbetet vendi me bilancin më të rëndë të viktimave dhe të infektuarve në ShBA.

Në vend janë regjistruar 3,386 viktima.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: