image Këtu mund ta ndiqni LIVE derbin e madh në mes Man. City dhe Man. United
[wp-story id="814678"]

Futboll

Këtu mund ta ndiqni LIVE derbin e madh në mes Man. City dhe Man. United

news image

Manchester City dhe Manchester Unitedi do ta zhvillojnë derbin e javës në Ligën Premier.

Dy skuadrat nga Manchesteri do të përballen në Etihad Stadium në një sfidë që pritet të jetë e zjarrtë.

Kampioni në fuqi ndodhet në pozitën e dytë me 17 pikë dhe kërkon triumfin për t’iu afruar Arsenalit.

Kurse Unitedi ndodhet në pozitën e gjashtë me 12 pikë. Pas dy humbjeve radhazi në fillim të sezonit, skuadra e drejtuar nga Erik ten Hag hyri në seri të mirë, duke regjistruar katër fitore radhazi pastaj.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ende është pa humbje këtë sezon, me bilanc prej 5 fitoreve e dy barazimeve.

Shiko këtu ndeshjen

Shiko këtu ndeshjen

/GazetaSinjali/