image Kështu mjekët i mbrojnë foshnjat e porsalindura nga koronavirusi - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

36253

Të shëruar

22137

Të vdekur

948

Shëndetësi/ Kështu mjekët i mbrojnë foshnjat e porsalindura nga koronavirusi

news image

Koronavirusi mund të jetë më i rrezikshëm për të moshuarit, por lajmet që vijnë çdo ditë nga e gjithë bota tregojnë se edhe më të rinjtë nuk kursehen.

Në shtetin amerikan të Illinois, një fëmijë vetëm gjashtë muajsh ka vdekur nga koronavirusi.

Foshnjat kërkojnë kujdes të veçantë gjatë një pandemie, dhe fotot para jush tregojnë se si bëhet kjo në spitalet e maternitetit në Tajlandë, për t’i mbrojtur ata nga koronavirusi.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: