image Katër të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Katër të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

news image

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se katër persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali.

Autoritetet njoftojnë se gjatë kësaj periudhe janë infektuar 641 persona, duke u konsideruar si rritje serioze e rasteve pozitive.

Në anën tjetër, në 24 orët e fundit janë shtruar në spital 280 pacientë, ndërsa janë shëruar 24.

Shqipëria deri më tani ka regjistruar 66.635 raste pozitive, 1265 të vdekur dhe 39.625 të shëruar./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin