image Katër persona vdesin dhe 120 të lënduar në tërmetin që goditi Turqinë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

39596

Të shëruar

25001

Të vdekur

1016

Katër persona vdesin dhe 120 të lënduar në tërmetin që goditi Turqinë

news image

Agjencia e lajmeve, Anadolu, ka raportuar se katër viktima janë konfirmuar në Izmir nga tërmeti prej 6.6 shkallësh që e goditi Turqinë Perëndimore, transmeton Gazeta Sinjali.

Përveç viktimave, vetëm në këtë qytet u raportuan edhe 120 persona të lënduar ku lajmin e bëri të ditur Agjencia shtetërore e Fatkeqësive.

Gjithashtu, tërmeti i ka prekur edhe ishujt grek që ndodhen në Detin Egje.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin