image "Jena 1", Rama: Deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova
[wp-story id="814678"]

Shqipëri

“Jena 1”, Rama: Deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

news image

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaron se ka filluar zhdoganimi për mallrat që vijnë në Kosovë, gjë e cila forcon lidhjen mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Rama në një postim në Facebook, ka thënë se deti ynë nuk do të përdoret nga Kosova vetëm për turizëm por do të përdoret edhe për tregti.

“Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës vec për turizëm, por është edhe i Kosovës për tregti”, ka shkruar kreu shqiptar.

/GazetaSinjali/