COVID-19

Të infektuar

4512

Të shëruar

2156

Të vdekur

97

Ish-mbrojtësi i Liverpoolit theret me thikë nga plaçkitësit

news image

Ish futbollisti i Liverpoolit, Andre Wisdom është dërguar në spital pasi që është therur me thikë nga disa plaçkitës.

Futbollisti ishte sulmuar deri sa ishte duke u futur në makinën e tij, transmeton Gazeta Sinjali.

Po ashtu sulmi ndaj tij u konfirmua nga institucionet kompetente të cilat treguan “Andre Wisdom ka qenë viktimë e një sulmi dhe plaçkitje. Ai pësoi lëndime të cilat ndikuan që ai të shtrohej në spital”.

Futbollisti aktualisht është pjesë e skuadrës Derby County./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin