COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Iluzioni në Twitter: Vajza, a po largohet apo është duke ardhur?

news image

Iluzionet optike shpesh janë konfuze dhe të vështira, dhe për shkak të disa prej tyre njerëzve madje grinden, por në fund të fundit, ato ende na argëtojnë, dhe në një moment, na mësojnë për trurin tonë dhe perceptimin mashtrues.

Disa ditë më parë, në Twitter u shfaq një fotografi që mashtroi shumë, duke shfaqur një kalë dhe një vajzë.

“Vajza po vjen, apo po shkon”, pyeti një komentues. /Gazeta Sinjali/

Po juve si ju duket?


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: