image Hoti tregon se nga sa para do t'u ndahen komunave në kuadër të Programit për rimëkëmbje ekonomike - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

14882

Të shëruar

12188

Të vdekur

607

Hoti tregon se nga sa para do t’u ndahen komunave në kuadër të Programit për rimëkëmbje ekonomike

news image

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se sot në mbledhjen e Qeverisë janë miratuar kriteret për ndarjen e 10 milionë eurove për komunat e Kosovës, në kuadër të Programit për rimëkëmbje ekonomike, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç njofton Hoti, deri në 300 mijë euro do të ndahen për komunat e madhësisë së vogël dhe deri në 200 mijë euro për komunat që kanë qenë në izolim gjatë pandemisë.

“Mbështetje financiare për komunat, bazuar në numrin e popullsisë në vlerë prej 5 milionë euro”, ka shkruar Hoti në llogarinë e tij në Facebook. /GazetaSinjali/

#rimekembjaekonomike Sot kemi aprovuar kriteret për ndarjen e 10 milionë eurove për komunat e Kosovës, në kuadër të…

Gepostet von Avdullah Hoti am Montag, 14. September 2020

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: