COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Hoti tregon emrat dhe pozitat e përfaqësuesve të Listës Serbe në qeverinë e re

news image

I mandatuari për formimin e qeverisë së re, Avdullah Hoti, ka prezantuar emrat e kabinetit qeveritar pas ekspozesë në Kuvendin e Kosovës.

Hoti ka treguar se Goran Rakiq do të zëvendëskryeministër dhe ministër i Pushtetit Lokal, dhe Dalibor Jevtiq, ministër për kthim dhe komunitete, raporton Gazeta Sinjali.

Më herët ishin bërë publik emrat e përfaqësuesve të LDK-së dhe ata të AAK-së në qeveri, ndërsa Hoti i ka zbuluar edhe emrat e zyrtarëve të Nismës në Kuvend.

Hoti paraprakisht ka prezantuar planin dhe prioritetet e qeverisë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin