COVID-19

Të infektuar

126

Të sheruar

10

Të vdekur

1

Rrëzimi/ Hoti për Kurtin: S’mori vesh, tani është kryeministër në detyrë, pas disa javësh e liron zyrën

news image

Ish-zëvendërkryeministri i parë i qeverisë tani në detyrë, Avdullah Hoti ka tënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas disa javësh do ta lirojë zyrën e tij.

Duke e thënë këtë, Hoti ka pralajmëruar krijimin e një qeverie të re pa zgjedhje, krijimin e së cilës do ta marrë përsipër LDK-ja, shkruan Gazeta Sinjali.

“E kemi lutur Kurtin, nuk ka dashur të marrë vesh, tash është kryeministër në detyrë dhe pas disa javësh e liron zyrën”, u shpreh Hoti.

Ai në T7 tha se qeveria e re do të përmbajë emra kredibil dhe do të jetë krejtësisht pro-amerikane. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin