image Hoti: Marrëveshja me SHBA-në do të krijojë mijëra vende të reja pune - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

18910

Të shëruar

15367

Të vdekur

674

Hoti: Marrëveshja me SHBA-në do të krijojë mijëra vende të reja pune

news image

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka dhënë detaje nga takimi me delegacionin amerikan në Prishtinë.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se ka njoftuar delegacionin amerikan për prioritetet e Qeverisë dhe angazhimin e saj për rimëkëmbje ekonomike, si dhe ka falënderuar SHBA për mbështetjen e vazhdueshme dhënë Kosovës në rrugën e saj euroatlantike, si dhe në projektet konkrete për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik.

Sipas tij, marrëveshja e arritur do të krijojë mijëra vende të reja pune.

Postimi i tij i plotë:

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin