COVID-19

Të infektuar

10247

Të shëruar

5944

Të vdekur

327

Gushti, muaji i futbollit

news image

Muaji gusht do tëjetë shumë i “nxehtë” sa i përket sportit të futbollit.

Duke filluar nga sot e deri më 31 gusht, do të ketë ndeshje dhe ngjarje futbollistike shumë të rëndësishme.

Sot luhet finalja e FA Cup ndërmjet Arsenalit dhe Chelseas, kurse vazhdon pas tri ditëve me finalen e Play-off në Championship, fazën eliminatore në Evropa Ligë dhe Champions League, e kështu me radhë.

Të gjitha ngjarjet futbollistike në muajin gusht:

 1 gusht: Finalja e Kupës FA

4 gusht: Finalja e Play Off në Championship

5 gusht: 1/16 në Ligën e Evropës

6 gusht: 1/16 në Ligën e Evropës

7 gusht: 1/16 në Ligën e Kampionëve

8 gusht: 1/16 në Ligën e Kampionëve

9 gusht: Shorti për raundin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve

10 gusht: Shorti për raundin e parë kualifikues në Ligën e Evropës

11 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Evropës

12 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

13 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

14 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

15 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

16 gusht: Gjysmëfinalja e Ligës së Evropës

17 gusht: Gjysmëfinalja e Ligës së Evropës

18 gusht: Gjysmëfinalja e L.K, raundi i parë kualifikues i L.K.

19 gusht: Gjysmëfinalja e L.K, raundi i parë kualifikues i L.K.

21 gusht: Finalja e Ligës së Evropës

23 gusht: Finalja e Ligës së Kampionëve

26 gusht: Raundi i dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve

27 gusht: Raundi i parë kualifikues i Ligës së Evropës

31 gusht: Shorti i raundit të dytë kualifikues të E.L dhe raundit të tretë kualifikues të Ligës së Kampionëve

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin