image Guerot: Franca i jep mbështetje të nivelit më të lartë dialogut

Politikë

Guerot: Franca i jep mbështetje të nivelit më të lartë dialogut

news image

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ishte i pranishëm po ashtu në takim dhe tregoi se çfarë u bisedua.

“Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen e Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot.

/GazetaSinjali/